Döner Elek Makinesi

Döner Elek Makinesi

Döner Elek Makinesi
Döner Elek Makinesi

 Döner Elek Makinesi

Döner Elek Makinesi: Çakmak Makine tarafından üretilmiş olan Döner Elek Makinesi  içerisinde farklı boyutlardaki delikli tambur ile içerisine aktarılan atığın farklı ölçülerde ayıklanmasını sağlar. Bu makine sayesinde karışık halde bulunan ürünler istenilen ebatlarda ayrışarak kullanılabilir.

 

Döner Elek Makineleri içerisine yerleştirilen tamburun delik ebatlarına göre ayırma yapar. Çakmak Makine tarafından üretilen bu makineler müşteri isteğine göre ayarlanarak teslim edilir. Bunun nedeni tüm ürünlerin farklı ebatlarda olması ve istenilen şekilde ayrışmasının sağlanması içindir. Döner Elek Makinesi  çalışma prensibi şu şekildedir;

 

Elek içerisine atılan ürünler maksimum verim ile ayrışır. Elek ölçülerinden geçen ürünler makinenin altında yer alan çıkış konveyörüne düşer. Elek ölçülerinden geçemeyerek eleğin içerisinde kalan ürünler ise helezon kanalları yardımıyla makinenin dışına aktarılır. Mekanik yapısı sayesinde sürekli ve kesintisiz çalışma imkanı bulunur. Bu sayede tüm ürünleri tek çalıştırmada ayrıştırabilir ve ayrışan ürünleri kullanabilirsiniz. Çakmak Makine müşteri talepleri doğrultusunda üretim yapmaktadır. İhtiyacınız olan makineleri bizlere söyleyerek kısa sürede kullanımı hazır halde teslim etmemizi sağlayabilirsiniz. Çakmak Makine tüm ürünler için satış öncesi ve satış sonrası destek sağlayarak müşterilerini maksimum memnuniyetine önem vermektedir.

 

Ergonomik yapısı sayesinde farklı ürünler için değiştirilebilir elek kısmı bulunan bu makineler Atık türüne ve kapasiteye göre çeşitli trommel döner elek sistemlerimiz mevcuttur. Tambur hızı kumanda panelinden ayarlanabilir. Makine servis ve bakımında hızlıca müdahale gerçekleştirilir. Farklı kapasitelerde trommel döner tambur elek üretimlerimiz mevcuttur. Verimli teknoloji ve enerji özellikle sürekli çalışan makineler için önemlidir. MT teknolojisi, minimum enerji sarfiyatı ve maksimum performansı mümkün kılar. Özellikle tarım sektöründe ilk ortaya çıktığından beri üreticilerin hayatını kolaylaştıran bu makineler her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılıyor. İş gücünü ve işçi sayısını azaltan bu makineler yüklü miktarda ürünü istenilen boyutlara kısa süre içerisinde ayrıştırarak zamanda da kazandırıyor. Ayrıca bu makineler tuğla ve kiremit üretim fabrikalarında hammadde içerisindeki istenmeyen kireç taşı, taş, ve diğer taş türlerini uzaklaştırmak için kullanılıyor. Sizler de bu tür makinelere ihtiyaç duruyorsanız Çakmak Makine sizler için doğru adrestir. İstediğiniz makine türünü firma yetkililerine söyleyerek size en uygun makineyi temin etmeniz firma çalışanları tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Döner Elek Makineleri çalışma prensibi sürekli çalışma imkanı, minimum alanda maksimum kazanç, aşınmaya karşı dayanıklılık, güvenli çalışma koşulları, minimum enerji tüketimi ve sağlam yapıdır. Bu özelliklerin tümü bu makinelerde mevcuttur ve bu durum onları her yönden kazançlı yapmaktadır.