Otomatik Paketleme Makinesi

Otomatik Paketleme Makinesi

Otomatik Paketleme Makinesi
Otomatik Paketleme Makinesi

OTOMATİK PAKETLEME MAKİNESİ

Otomatik Paketleme Makinesi: Çakmak Makine tarafından üretilmiş olan otomatik paketleme makineleri ürünlerinizi en iyi verimle satışa sunmanız için geliştirilmiştir. Üretilen ürünlerin paketlenme aşamaları çok önemlidir. Zira paketleme aşaması yapılmayan ürünlerin satışları paketleme aşamasından geçmiş olan ürünlere göre daha azdır.

Paketleme işlemleri aynı zamanda ürünlerin daha üzün süre dayanmasına katkı sağlar. Bu sayede bir ürünün satılabileceği süre uzar ve daha fazla ürün satışına olanak hazırlar. Paketleme işlemlerinin yapılması ile tüketicilerin satın alma alışkanlıkları paketlenmiş ürünlerin lehine olacak şekilde değişmiştir. Ürünlerin paketlenmesi insan sağlığı için de çok önemli bir işlemdir çünkü ürünlerin içerisine haşerelerin, mikropların veya virüslerin girmesi de paketleme işlemleri sayesinde engellenmiş olur.

Çakmak Makine tarafından üretilen otomatik paketleme makineleri ürünlerin torbalama öncesinde tartımına olanak sağlar. 5 ila 50 kilogramlık toplu ürünlerin paketlenmesi için tasarlanmış olan makinelerimiz elektronik ve mikro – işlemci kontrolünde çalışmaktadır. Makinemizin istiflenmiş çuvallar ve tartım ile ilgili rapor alma özelliği sayesinde ürünlerinizi otomatik olarak paketleyip, paketlenme işlemlerinin gerçekleşmesini aylık veya yıllık olarak kıyaslayabileceksiniz. Çakmak Makine tarafından üretilen otomatik paketleme makineleri PLC veya bilgisayar gibi elektronik cihazlara bağlanabilmektedir. Makinemiz tüm dane tohumlarda, granül ürünlerde, tuzda, granül kimyasallarda, atıklarda, hayvan yemlerinde, çimentoda yapı kimyasallarında, kömürde ve taşta kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Makinelerimiz iki kilo Wattlık güç kapasitesine sahip olup on altı ton ürün kapasitesine veya yirmi yedi ton ürün kapasitesine sahip olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Çakmak Makinenin üretmiş olduğu otomatik paketleme makineleri işlemi sağlayacak bir operatör kontrolünde gerçekleşir. İşlem operatörün istif kavramasına istifleri vermesi ile başlar. Makine istifleri iki aşamalı olarak tartmaktadır. İlk tartım bölümünde istif brüt olarak tartılır ve ikinci tartıma geçer. İkinci tartım bölümünde istif net olarak tartılır. Son aşamada ise ürünler istife teslim edilir. İşlemlerin hepsi makine tarafından seri aksiyonda ve kesintisiz olarak gerçekleştirilir. Ürünler paketlenirken dakikada kaç ürün istifinin oluştuğu paketlenecek ürünlerin niteliğine, ürünün boyutuna ( en, boy, yükseklik cinsinden ) bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıca alacağınız makine verimi hangi alanda işlem yapıldığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Çakmak Makine tarafından üretilen otomatik paketleme makinelerimiz ürünlerinizin daha kolay paketlenmesi için istediğiniz kiloda olacak şekilde istifler yaparak paketleme işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Makinelerimizin yapmış olduğu brüt ve net tartım işlemlerinin hepsi ürünlerinizi en doğru şekilde tartmak için tasarlanmıştır. Çakmak Makine tarafından üretilen otomatik paketleme makinemizin yapmış olacağı tartım ve istifleme işlemleri ürünlerinizin paketlenmesini kolaylaştırır ve ürünlerinizin maximum verimle satışa sunulmasına olanak tanır. Çakmak Makine tarafından üretilen otomatik paketleme makineleri ürünlerinizi hijyenik bir şekilde istifleyerek paketlemeye uygun hale getirir. Makinelerimizin sunduğu hijyenik istifleme sayesinde ürünleriniz çok daha güvenli olacak. Çakmak Makine tarafından üretilen otomatik paketleme makineleri ürünlerin insan gücü olmadan tartımını ve istifini sağladığı için çok daha hızlı ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. İnsan eli değmeden tartım ve istif işlemlerini yapan makineler sayesinde ürünlere işlemler sırasında bulaşabilecek virüs veya bakteri gibi bazı organizmaların veya hastalıkların bulaşma olasılığını en aza inmesini sağlıyor. Ürünlerinizin en hızlı bir şekilde tartımı ve istiflenmesi için Çakmak Makine tarafından üretilen makinelerimiz seri üretime sahip ve otomatik olma özellikleri sayesinde işlerinizi olabildiğince verimli ve kolay yapmanız için özelleştirilmiştir.

Çakmak Makine tarafından satışa verilen Otomatik Paketleme Makineleri iş veriminizi ve ürün kalitenizi mümkün olduğu kadar iyileştirmek için üretim yapmaktadır.